24 שעות בקייב – איך להעביר אותן הכי טוב?

אם במקרה יש לכם 24 שעות להעביר בקייב – בין אם יש לכם עצירת ביניים ברך לטיסה ליעד אחר, או שקייב היא רק נקודת מעבר למקומות אחרים באוקראינה כמו אודסה או אומן – תוכלו להספיק לא מעט בביקור קצרצר בעיר.

קייב היא עיר די קומפקטית, וביום אחד אפשר להספיק לראות את הקתדרלות מהמאה ה-11, להציץ במוזיאון או גלריה, לקפוץ לאחת המסעדות הטובות ואפילו לצאת לבילוי לילי. 

אז איך להעביר 24 שעות בקייב בדרך הכי טובה? אירגנו לכם מסלול שלם!

בוקר

אחרי ארוחת בוקר שתוכלו לאכול באחד מבתי הקפה המצוינים של העיר, זה הזמן להתחיל את הביקור שלכם בקייב. ההמלצה שלנו היא לקחת את אחד הסיורים שיוצאים בכל בוקר, וכך לסמן וי בצורה הכי טובה ומהירה על כל האתרים החשובים, כמו כיכר העצמאות או קתדרלת סופיה הקדושה.

אופציה אחרת היא להתחיל את היום בלאוורת קייב פצ'רסק, מתחם המנזרים והכנסיות בקייב, ואחד האתרים הכי מיוחדים שיש לקייב להציע. את המתחם תזהו עוד מרחוק בזכות הכיפות הזהובות, וקומפלקס המנזרים הזה הולך אחורה עד שנת 1051. במתחם תוכלו לשוטט בין 12 כנסיות מרהיבות, מגדלי פעמונים וכן לחקור את המנהרות של קייב.

צהריים 

לאחר מכן, מומלץ להגיע לשכונת פודיל. אל השכונה הזו מגיעים באמצעות רכבל, כך שתוכלו על הדרך גם לצפות בנופים מרהיבים ולזכות לכמה תמונות של הנהר. פודיל היא אחת השכונות העתיקות של קייב, והיום היא שכונה "היפסטרית" עם הרבה אומנות, בארים, בתי קפה ושווקים צבעוניים. מומלץ לאכול משהו באחד השווקים או לנסות מזון אוקראיני מסורתי – תוכלו למצוא שוק של אוכל רחוב, שוק פרחים, שוק בגדים, שוק של עבודת יד ועוד. אם אתם מגיעים בקיץ, תוכלו גם להנות מהופעות רחוב.

אם שבעתם מפודיל, זה הזמן להמשיך לרחוב הראשי של קייב, רחוב חרשצ'אסטיק. הרחוב הראשי של קייב הוא רחוב קצר במיוחד – רק 1.3 קילומטרים – כך שיהיה לכם קל לגמוע את כולו. אם לא לקחתם סיור בבוקר, זה הזמן שלכם לחלוף על פני כיכר העצמאות וכן על פני "קשת ידידות העמים" לציון הידידות בין אוקראינה לרוסיה, ממנו משתקף נוף נפלא, וכן לבחון את קתדרלת סופיה הקדושה המרהיבה. ברחוב תוכלו למצוא גם חנויות בגדים ומזכרות, אם אתם מעוניינים בכך.

ערב

אחרי היום הארוך שעבר עליכם, זה זמן טוב להירגע באיזו מסעדה טובה. אתם יכולים לבחור את אחת המסעדות שהמלצנו עליהם, כמו מסעדת Petrus-B האוקראינית, מסעדת Alaska היוקרתית למי שמחפש מאכלי ים, וכן מסעדת הגורמה Kanapa. תוכלו לבחור להגיע לשכונת אנרדייבסקי, שכונה בוטיקית וחמימה שהרבה פעמים משווים אותה לפריז, ובה מקומות נפלאים לאכול, חצרות וואווירה בוטיקית. 

עדיין עומדים על הרגליים ורוצים לקרוע את העיר? את היום הארוך שלכם תוכלו לסיים באחד ממועדוני הלילה של קייב! קייב ידועה בחיי הלילה התוססים שלה, ותוכלו לבחור את אחד הברים או המועדונים להעביר בהם את הלילה. אם אתם מגיעים בקיץ, מומלץ לבחור באחד המועדונים הפתוחים לצד הנהר. 

תוכן עניינים

מחפשים מדריך בקייב?

השאירו פרטים ונחזור אליכם עם הצעה!

app
היום כל טיול בעולם יכול להפוך להיות הרבה יותר קל ופשוט אם מורידים מראש את האפליקציות הפופולריות ביעד אליו נוסעים. עם האפליקציות האלו תוכלו להתנייד...