איך להגיע מקייב לאודסה

אודסה היא אחת הערים המתויירות של אוקראינה, ולא לחינם – היא יושבת על חוף הים השחור ומציעה מרחצאות רפואיים, מסעדות, חיי לילה תוססים ואטרקציות ייחודיות מאוד, כולל אפשרות לביקור בארמון של לב טולסטוי.

אם אתם נמצאים בקייב ורוצים לשלב את החופשה גם עם טבילה בים השחור, דעו שהמרחק בין קייב לאודסה הוא קצת פחות מ-500 קילומטרים. ישנן דרכים שונות שמאפשרות הגעה מקייב לאודסה, ואיגדנו עבורכם את העיקריות שבהן. 

איך להגיע מקייב לאודסה בטיסה?

הדרך הראשונה להגיע מקייב לאודסה היא בטיסה. טיסה מנמל התעופה בוריספול הבינלאומי של קייב לשדה התעופה הבינלאומי אודסה תמשך כשעה בלבד, במחיר שיכול לנוע בין 85-240 שקלים לכיוון (כתלות בעונה, זמן ההזמנה וכו'). ישנן חברות שונות המציעות טיסות ישירות לאודסה מקייב, ביניהן אוקראיין אינטרנשיונל, Windrose ו-SkyUp. הטיסות מוצעות בתדירות יומיומית. 

כדאי לבדוק גם טיסות שיוצאות משדה התעופה קייב Zhuliany, שדה תעופה שנמצא בעיר קייב ומציע טיסות פנימיות בתוך אוקראינה – יהיה קל יותר להגיע לשדה התעופה הזה מאשר לשדה התעופה בוריספול שנמצא מחוץ לקייב, ולכן שווה בדיקה. שימו לב, לרוב המחירים יהיו יקרים יותר.

איך להגיע מקייב לאודסה ברכבת?

אופציה שניה היא להגיע מקייב לאודסה ברכבת. הנסיעה ברכבת תמשך כשבע שעות ברכבת המהירה, ועד שתיים-עשרה שעות ברכבת המאספת. הרכבת יוצאת מתחנת קייב PAS, תחנת הרכבת המרכזית של קייב, ותגיע עד לתחנת הרכבת המרכזית באודסה – Holovna. הרכבות נוחות, ומאפשרות לכם להירגע במושב ולצפות בנוף עד שתגיעו ליעדכם. 

מחירי הנסיעה משתנים, כאשר יש הבדל גם בסוג המחלקה – ראשונה, שנייה או שלישית. המחירים נעים, בהערכה, בין 20 שקלים (מחלקה שלישית) לבין 190 שקלים (מחלקה ראשונה). הרכבת לאודסה יוצאת פעמיים ביום. כרטיסים לרכבת מקייב לאודסה ניתן לרכוש אונליין או בתחנת הרכבת. 

איך להגיע מקייב לאודסה באוטובוס?

אופציה שלישית להגיע מקייב לאודסה היא באוטובוס. הנסיעה באוטובוס תמשך בין חמש ועד שבע שעות. ישנן כמה חברות אוטובוסים שיעשו את הנסיעה. למשל, חברת Ecolines עושה נסיעה ישירה לאודסה שנמשכת קצת פחות משש שעות ויוצאת בכל שלוש שעות. נסיעה שכזו תעלה לכם בין 35-65 ש"ח לכיוון. האוטובוס יוצא מתחנת המטרו Teremky. חברת האוטובוסים Gunsel Group מציעה נסיעה יומית של שבע שעות, כל בוקר ב9:45, עם החלפת אוטובוס באומן במחירים שנעים בין 95-120 לכיוון. 

איך להגיע מקייב לאודסה ברכב?

ניתן, כמובן, להגיע ישירות ברכב אם יש לכם סבלנות לנסוע כחמש שעות ולחצות כמעט 500 קילומטר לאורכה של קייב, עד שתגיעו ליעד הדרומי שלכם. ישנו כביש מהיר אחד שמחבר בין קייב לאודסה, כך שהנסיעה עצמה קלה ואין סיבה שתתבלבלו או תסתבכו בדרך. הכביש מתוחזק וקל לנסיעה. ניתן לשכור רכב מאחת מסוכנויות הרכב המוכרות – כמו SIXT, HERTZ או AVIS, שסניף שלהן נמצא בשדה התעופה או בעיר עצמה. 

אם תרצו לעצור בדרך לאודסה בכמה מקומות לאורך אוקראינה, יש כמה ערים ששווים קפיצה: אומן, למשל, נמצאת ממש על הדרך, ותוכלו להציץ בעיר שמושכת אליה חסידים רבים מדי שנה. מקום נוסף ששווה בדיקה הוא העיר ויניציה, עיר יפיפייה על גדות נהר. 

תוכן עניינים

מחפשים מדריך בקייב?

השאירו פרטים ונחזור אליכם עם הצעה!

app
היום כל טיול בעולם יכול להפוך להיות הרבה יותר קל ופשוט אם מורידים מראש את האפליקציות הפופולריות ביעד אליו נוסעים. עם האפליקציות האלו תוכלו להתנייד...