מפת קייב

קייב, בירת אוקראינה, היא עיר הבירה והעיר הגדולה ביותר של אוקראינה. אם תסתכלו על מפת קייב, תוכלו לראות שהעיר ממוקמת בצפון אוקראינה, ממש על גדות נהר הדנייפר (שזורם אל הים השחור) החוצה אותה לאורכה – ולכן קייב מחולקת בין שני חצאי הנהר. 

אם אתם נוסעים בקרוב לקייב ורוצים להבין איפה בדיוק תהיו, איך בנויה העיר, מה נמצא סביבה ואיך הכי נכון לנווט בה, הכתבה הבאה על מפת קייב תעזור לכם להתחיל להתמצא! 

הגיאוגרפיה של קייב

הגיאוגרפיה של קייב ייחודית מאוד, וכן משפיעה רבות על האופי המיוחד של העיר. בנוסף לנהר החוצה אותה, חלקה המערבי והעתיק יותר מורכב מגבעות מיוערות, נהרות קטנים ועמקים. לכן, ניתן למצוא הרבה טיולי טבע יפים באזור זה, ולהנות מהירוק ומהטבע. האזור הרחב יותר של העיר הוא רמה רחבה, המתחברת לגדה המערבית של הנהר.

בנהר הדנייפר עצמו אפשר למצוא איים קטנים שניתן להגיע אליהם בסירות. אי אחד משמש כמקום קבוע לטבילה ושיזוף בנהר, ומתפקד כחוף ים למקומיים. לאורך הנהר אפשר למצוא פלגים יפים ונמלים, שתורמים רבות לאופי וליופי של העיר.

העיר התרחבה לצד המזרחי של הנהר רק במאה ה-20, ולצורך כך יובשו חלקים גדולים של עמק הדנייפר באופן מלאכותי ובאמצעות הטמנת חול ובניית סכרים. 

מבנה העיר קייב

לקייב מפה לא מסובכת מיוחד, והרחובות של קייב רחבים וקלים לניווט. קייב נחשבת גם לעיר המטופחת ביותר במדינה, ולכן היא בטוחה ונוחה לשיטוט. השדרה המרכזית של קייב, רחוב חרשצ'אטיק, נמצאת ממש במרכזה והיא היהלום של העיר. 

בקייב כמה אזורים מרכזיים:

  • העיר העתיקה – במאה ה-11 הוקפה העיר בחומה שהגדירה את תחומיה, ונכנסו אליה דרך שער הזהב של קייב, שער הפולנים או שער היהודים. עד היום שווה לבקר בשער הזהב, שנחשב לאטרקציה תיירותית ולמקום מרשים מאוד. היום העיר העתיקה נחשבת למרכז התוסס של קייב, עם מבניה העתיקים והיפים, מנזר כיפת הזהב, כיכר העצמאות וקתדרלת סופיה הקדושה. בעיר העתיקה נמצאת גם שדרת חרשצ'אטיק. 
  • פודיל – אזור היסטורי של קייב, המשתרע למרגלות גבעת ולדימיר במרכז העיר. מדובר על אחד האזורים העתיקים של העיר ובו אפשר למצוא את חיי המסחר והעסקים של קייב, וכן לבחון את הארכיטקטורה המיוחדת והעתיקה. באזור פודיל ישנו הנמל, הגלגל הענק וכן האוניברסיטה הלאומית של קייב. 
  • דארניסטקי – השכונה הזו, מעבר לנהר, היא מקום נהדר להיות בו אם קצת נמאס לכם מהעיר התוססת. מדובר על שכונה יפיפייה עם הרבה סמטאות וכיכרות, ועל אף שהיא בעיקר מקום של מגורים, אפשר למצוא שם כמה ממרכזי הקניות האהובים כמו ארקדיה ואלדין. פעמיים בחודש תמצאו בשכונה הזו פסטיבל אוכל ושוק פשפשים.

לחצ/י כאן למעבר למפה המלא

תוכן עניינים

מחפשים מדריך בקייב?

השאירו פרטים ונחזור אליכם עם הצעה!

app
היום כל טיול בעולם יכול להפוך להיות הרבה יותר קל ופשוט אם מורידים מראש את האפליקציות הפופולריות ביעד אליו נוסעים. עם האפליקציות האלו תוכלו להתנייד...