קורונה בקייב כל מה שאתם צריכים לדעת

תאריך עדכון 25.01.2022

כל טיסה לחו"ל בימים אלו מעלה הרבה שאלות ותהיות. אם החלטתם שאתם רוצים לנסוע לקייב, אוקראינה, אתם בטח שואלים את עצמכם מהן הנחיות הקורונה, האם יש הגבלות ומה אתם צריכים לעשות לפני כניסה ויציאה מהיעד. איגדנו לכם מדריך מלא שיענה לכם על כל השאלות האלו, וייתן לכם את כל המידע העדכני בנוגע לקורונה בקייב. 

חשוב לזכור שההנחיות יכולות להשתנות מרגע לרגע, ולכן יש להתעדכן גם באתרים הרשמיים של משרד הבריאות והחוץ!

כניסה לקייב – מה צריך לדעת? 

נכון ליום כתיבת שורות אלו, אוקראינה מסווגת כמדינה כתומה – כלומר מדינה בסיכון בינוני. היציאה לקייב היא אפשרית ומותרת, אך יש לדעת כי באוקראינה ישנה תחלואה שמסתובבת ברחובות (כ-10,000 מאומתים ביום), ויש סיכון מסוים בטיול בה. מעבר לזה, הנה כמה הנחיות חשובות שכדאי להכיר:

  • בדיקת קורונה – אם אתם מחוסנים אוקראינה לא מבקשת מכם להגיע למדינה עם בדיקת קורונה, ועליכם יהיה רק להציג את תעודת ההתחסנות שלכם. כך גם לגבי ילדים מתחת לגיל 12. אם אתם לא מחוסנים, יהיה עליכם להציג בדיקת קורונה PCR שלילית בכניסה ליעד. 
  • בידוד ביעד – באופן דומה, אם אתם מחוסנים, אין צורך בבידוד. אם אינכם מחוסנים, יש להיכנס לבידוד של עשרה ימים. לכן, אולי כדאי לכם לחשוב על יעד אחר שמאפשר כניסה ללא צורך בבידוד. אם בכל זאת אתם נוסעים לאוקראינה, יש להוריד את אפליקציית Vdomamobile ולהצהיר על כניסתכם לבידוד. אם אתם עושים בדיקה ותוצאתה שלילית, ניתן יהיה לקצר את הבידוד.

הגבלות והנחיות קורונה במהלך החופשה שלכם 

בזמן החופשה שלכם בעיר, יש כמה הנחיות שכדאי לכם לקחת בחשבון: 

  • מסכה – יש לעטות מסיכה במקומות סגורים ברחבי קייב ואוקראינה בכלל, וכן גם בתחבורה ציבורית. 
  • אטרקציות – האטרקציות בקייב פתוחות, אך תחת מספר מגבלות: בתי קפה ומסעדות מאפשרים ישיבה בחוץ בלבד, וכן יש הגבלות על אירועים גדולים.  התחבורה הציבורית פועלת כרגיל, אך לא תאפשר עליה צפופה של נוסעים.  אין עוצר ואין הגבלות משמעותיות נוספות, ובאופן כללי ניתן להנות מהחופשה מבלי לדאוג. 
  • תעודה מזהה – חשוב להסתובב עם תעודה מזהה לאורך כל החופשה שלכם, ומומלץ להסתובב גם עם תעודת ההתחסנות שלכם, במידה וישנה כזו.

יציאה מקייב – מה צריך לדעת?

לפני שאתם חוזרים לארץ, אל תשכחו את ההנחיות הבאות:

  • בדיקה – לפני החזרה לארץ, יש לבצע בדיקת קורונה PCR בקייב. הבדיקה צריכה להיעשות במהלך ה-72 שעות שלפני הטיסה לישראל, או לחילופין בדיקה מהירה (אנטיגן) מפוקחת ב-24 שעות לפני הטיסה. בדיקת האנטיגן צריכה להיעשות על ידי גורמים מקצועיים, כלומר לא בדיקה ביתית. ניתן לבצע בדיקת קורונה בשדה התעופה בוריספיל. מתחם הבדיקות פתוח 24/7, ומספק גם בדיקות אנטיגן (עם תוצאה כעבור 15-30 דקות, מחיר 400UAH) וגם בדיקת PCR (עם תוצאה כעבור כ-6 שעות, מחיר 900 UAH).  ניתן להירשם לבדיקה אונליין באתר. בנחיתה בארץ יש לבצע בדיקה נוספת בנתב"ג. 
  • בידוד בארץ – אחרי הטיול שלכם בקייב, יהיה עליכם להישאר בבידוד למשך 24 שעות או עד לקבלת תוצאה שלילית בבדיקת PCR שנעשתה בנתב"ג. במידה ואינכם מחוסנים, תאלצו בבידוד מלא.
  • טופס הצהרת כניסה לישראל  – יש למלא טופס הצהרת כניסה לישראל במהלך ה-48 שעות שלפני הטיסה. בטופס זה עליכם למלא הצהרת בריאות, מידע על ההתחסנות שלכם וכן הצהרה שלא ביקרתם במדינה שנחשבת אדומה. 

קורונה בקייב, כל מה שצריך לדעת לפני החופשה

איגדנו לכם את כל המידע החשוב לפני החופשה – בכניסה לאוקראינה, במהלך החופשה עצמה ובחזרה לישראל. זכרו תמיד גם לשמור על מרחק סביר, לנסות ולהימנע מהתקהלויות ולעטות מסיכה במקומות סגורים. כך תוכלו להבטיח חופשה מהנה, בטוחה ובריאה! 

המידע המופיע בעמוד אינו מהווה ייעוץ או אימות מסוג שהוא. מאחר שההנחיות משתנות מעת לעת, מומלץ לפנות למשרד בריאות של אוקראינה.

תוכן עניינים

מחפשים מדריך בקייב?

השאירו פרטים ונחזור אליכם עם הצעה!

ביטוח נסיעות לקייב, אוקראינה
קייב, בירת אוקראינה, היא עיר שמשלבת בין העתיק לחדש בצורה מרהיבה. מקדשי העיר העתיקה והארכיטקטורה הסובייטית, דרך הפארקים הירוקים ועד לחיי הלילה התוססים והקהילה האמנותית...