השכרת רכב בקייב

העיר קייב היא אחת הערים שצוברות פופולריות עבור התיירים הישראלים. היא עתיקה, יפיפייה, זולה וכוללת תרבות קולינרית עשירה וסצנת חיי לילה סוערת. בביקורכם בעיר קייב כנראה שלא תזדקקו לרכב צמוד – העיר נוחה להתניידות, יש בה רכבת תחתית יעילה ומהירה, ואין צורך להסתובב עם רכב בין רחובותיה. 

אבל ישראלים רבים מחפשים השכרת רכב בקייב מסיבות שונות: על מנת לחקור אל הטבע והירוק מסביב לעיר האוקראינית לפי לוח הזמנים שלהם, על מנת לעשות "רואד טריפ" ברחבי אוקראינה ולבקר בכל העיירות והכפרים הייחודים שלה, וכן לצורך הגעה לערים אחרות במדינה (לרוב מדובר על אומן או על אודסה). 

לא משנה מה הסיבה שלכם, ליקטנו עבורכם את כל המידע החשוב אודות השכרת רכב בקייב!

איפה עדיף לבצע השכרת רכב בקייב?

ישנן שתי אפשרויות להשכרת רכב בקייב – ניתן לשכור את הרכב ישר עם הנחיתה בשדה התעופה, או לשכור את הרכב בלב העיר. בשדה התעופה תמצאו מספר חברות להשכרת רכב, ביניהן חברות כמו אוויס, סיקסט, Hertz ויורופ-קאר, וכך תוכלו להגיע ישר למלון שלכם עם המזוודות ולהתחיל את החופשה שלכם.

לחילופין, תוכלו לשכור את הרכב באחת הסוכנויות המפוזרות ברחבי העיר. מרבית הסוכנויות הבינלאומיות שנמצאות בשדה התעופה נמצאות גם בעיר עצמה, לצד סוכנויות מקומיות נוספות. האופציה הזו מומלצת אם אתם רוצים קודם כל להתמקם בעיר, להכיר אותה ולהסתובב בה, ורק לאחר מספר ימים לשכור רכב ולהתחיל לחקור את הסובב לה. 

נהיגה וחניה בקייב

הנהיגה בקייב – ובאוקראינה בכלל -היא בצד ימין של הכביש, בדומה לישראל. בכביש עירוני המהירות היא עד 60 קמ"ש, בעוד בכביש בינעירוני המהירות היא עד 90 קמ"ש ובכביש מהיר עד 130 קמ"ש. כמו כן, כמובן שאסור לנהוג תחת השפעת אלכוהול, אסור לדבר בטלפון ללא דיבורית וכן ישנה חובה לחגור.

הכבישים באוקראינה עוברים תיקונים רבים בשנים האחרונות ומשתקמים, אך שימו לב שהם לא במצב שאנחנו רגילים אליו מהארץ והדרכים יכולות להיות מעט משובשות, ולכן כדאי לנהוג בזהירות.

בעיר כמו קייב יהיה לכם קשה למצוא חניה ברחוב, ולכן מומלץ לחנות בחניונים המסודרים המפוזרים בעיר. עדיף לעשות זאת מסיבה נוספת – באוקראינה יש הרבה פריצות לרכבים, ולכן מומלץ לחנות במקום מסודר. כמובן שמחוץ לערים הגדולות לא תהיה בעיה למצוא חניה.

מה צריך לדעת על השכרת רכב קייב?

כדי לשכור רכב בקייב יש להגיע עם רישיון נהיגה ישראלי וכן רישיון נהיגה בינלאומי שאותו ניתן להנפיק בארץ. שימו לב – הגיל להשכרת רכב בקייב הוא 25 ומעלה. 

מבחינת מחירים, השכרת רכב בקייב תעלה לכם כמה עשרות דולרים ליום. המחיר תלוי בין היתר בגודל הרכב, בסוג הרכב, בחברת הרכבים וכן בביטוחים השונים. מומלץ להזמין מראש דרך האינטרנט, וכך גם לבצע השוואת מחירים ולמצוא את המחיר הנוח ביותר לכם. שימו לב גם לביטוחים המתווספים להשכרה. כמו כן, מומלץ לבחור בחברה בינלאומית מוכרת ודוברת אנגלית, על אף שהחברות המקומיות כנראה יהיו זולות יותר.

תוכן עניינים

מחפשים מדריך בקייב?

השאירו פרטים ונחזור אליכם עם הצעה!

מאכלים אוקראינים שחייבים לטעום בקייב
אם אתם מתכננים להגיע לקייב בקרוב, אל תפספסו את ההזדמנות להכיר את המטבח האוקראיני המסורתי. המטבח האוקראיני עשיר וטעים, ומשלב טעמים מהמטבח הסלובני, פולני ובריה"מ...