השקעות נדל"ן בקייב

לאט לאט ובלי שנשים לב, קייב השתקמה והפכה ליעד השקעה מבוקש ומודרני. הבירה האוקראינית הפכה לאחד היעדים הפופולריים עבור השקעות נדלן בחול, ומשקיעים מכל העולם נוהרים לבירה המזרח אירופאית, שהופכת מערבית באופייה. יש לכך סיבות רבות: אוקראינה התאוששה מהמשבר הכלכלי העולמי של שנת 2008 ונכנסה להסכם הסחר החופשי עם האיחוד האירופי, ולכן תחום הנדל"ן בקייב בוער, המצב הכלכלי שלה משתפר והפוטנציאל שלה הולך וגובה.

השקעות נדלן בקייב כוללות נכסים נוצצים ומניבים במחירים מפתיעים, שלא דורשים הון עצמי גבוה ומניבים אחוזי תשואה רבים ופוטנציאל השבחה גבוה. הכתבה הבאה תציג לכם כל מה שצריך לדעת על רכישת דירה בקייב, ולמה זה היעד שאתם צריכים לשקול להשקעה הבאה שלכם.

למה לבצע השקעות נדלן בקייב? 5 יתרונות

השקעות נדלן בקייב מביאות איתן יתרונות רבים ומגוונים בכל התחומים, שבגינם העיר הפכה ליעד אופטימלי להשקעה חכמה. הנה רק חלק קטן מהיתרונות בהשקעה כזו:

  • תחום נדל"ן תוסס – קייב נמצאת בשיא הבנייה שלה, ופרוייקטים חדשים ומודרניים נבנים על ימין ועל שמאל, ויוצרים אפשרויות השקעה בלתי נגמרות.
 
  • מחיר – על אף שהביקוש בנדל"ן בקייב רק הולך וצומח ואין ספק שמחירי הנדל"ן מתייקרים, הם עדיין זולים משמעותית מהמחירים בארץ, ולמעשה אין צורך בהון עצמי גבוה כדי לקנות דירות להשקעה בקייב. המחירים הזולים מאפשרים פיזור השקעות, כך שתוכלו לרכוש מספר דירות להשקעה בקייב וכך להפחית את הסיכון.
 
  • העיר נמצאת בתנופה- העיר עצמה נמצאת בצמיחה מדהימה, זוכה להגירה חיובית באחוזים מסחררים וענף התיירות שלה נמצא בצמיחה גם הוא. כמו כן, היא נחשבת מרכז תרבותי, כלכלי ופוליטי, עם מוסדות השכלה וענף הייטק ותעשייה צומח. לכן, מדובר על אחד היעדים שצפוייה להם עלייה גבוהה מאוד במחירים בשנים הקרובות וביקוש מרקיע השחקים, ולכן זה בדיוק הזמן להשקיע.
 
  • הממשל האוקראיני – אוקראינה נמצאת בצמיחה כלכלית יפה מאוד, ושואפת להצטרף לאיחוד האירופי, ולכן צפויה ליישם רפורמות בתחומי המיסים, לפתח תכניות למתן משכנתאות ולעודד משקיעים זרים. לכן, גם מבחינת מיסים ורגולציות, קייב נחשבת ליעד מנצח. 
 
  • קירבה לישראל – קייב מרוחקת כשלוש שעות טיסה, ויש כמה עשרות טיסות בשבוע מתל אביב לקייב. הקירבה היחסית לישראל, וכן מחירן הזול של הטיסות ושל השהייה בעיר, מאפשרות לה להיות אחד מיעדי ההשקעה הנוחים מחוץ לישראל.

סוגי דירות למכירה בקייב

ענף הפיתוח והבניה של קייב צומח וצומח, ובקייב אפשר למצוא אפשרויות השקעה שונות מגוונות ואינספור דירות למכירה בקייב. תוכלו לרכוש דירות יוקרה בגדלים שונים (מדירת חדר ועד דירות של מספר חדרים גדול), דירות יד שנייה, דירות שנמצאות ממש בלב-ליבה של העיר ודירות מרוחקות יותר. ישנם מגדלים גבוהים הנבנים ברובעים היוקרתיים ביותר בעיר, כולל מגדלים ופרויקטים של נדל"ן המשווקים בישראל וכך מאפשרים קנייה קלה ונוחה בלי "ללכלך את הידיים". המגדלים כוללים חללי עבודה משותפים, בריכות, חדרי כושר ועוד ועוד.

 

כמו כן, שוק הנדלן בקייב הוא עדיין נמצא בשלבי הפיתוח הראשונים בהשוואה לעולם הנדל"ן באירופה המערבית. דירות "יד ראשונה" נקנות לרוב עוד טרם הבניה, כאשר מחיר הנכס עולה ב-20% מיד אחרי שהדירה עומדת. כמובן, ניתן לקנות דירות יד שניה; בשוק של קייב תמצאו דירות ובתים עם היסטוריה ארוכה.

 

כדאי לדעת שאוקראינה מאוד ידידותית לבעלי דירות, ואין רגולציה על שכר דירה או על השכרה לטווח קצר (כמו Airbnb), יתרון גדול מאוד שלא תמצאו בערים אירופאיות שונות. 

 

שיטת המס ושיעורי התשואה

בכל הזדמנות שיש לכם להשקיע בחו"ל, חשוב מאוד להבין את שיטות המס של המדינה וכן את שיעורי התשואה הצפויים. באוקראינה, שיטת המיסוי היא ידידותית מאוד;  שכר הדירה הממוצע בקייב נע בין 500-900$, עם שיעור מס של 20% על הכנסה משכר הדירה. מס הרכישה בעת קניית הנכס עומד על 2%.

 

התשואה המוערכת היא בין 7%-10% בשנה ואף יותר מזה באזורים מרכזיים במיוחד  – תשואה גבוהה לכל הדעות (ולחלוטין גבוהה יותר מזו שמקבלים בישראל), זאת לצד תשואה מעליית ערך הדירה!

 

אילו מסמכים צריך לקניית דירה בקייב?

אחרי שמצאתם את הדירה שלכם ואתם מתכוננים לחתימת העסקה, יש להגיע עם מספר מסמכים:

  • העתק של דרכון
  • מספר מס אוקראיני  (Tax ID number), אותו ניתן להשיג במשרד המיסים של קייב. יש להגיע עם העתק של הדרכון, מתורגם לאוקראינית
  • אם מדובר על זוג נשוי, יש להצטייד גם באישור חתום נוטריונית של בן/בת הזוג שלא נמצאים בעת החתימה 
  • אם העסקה נחתמת על ידי נציג, יש להעניק לו ייפוי כוח חתום על ידי נוטריון 

 

כל הסכמי הקנייה והחוזים מוכרחים להיות כתובים ומאושרים על ידי נוטריון, לפי החוק האוקראיני. אם לא רוצים לעשות את התהליך לבד, כדאי להיעזר בעורך דין או בחברה מייצגת המתמחה בתחום הנדל"ן בקייב; ניתן למצוא כאלו בישראל או ישירות בקייב.

 

כמו בכל מקרה, לפני שחותמים – קודם כל הכירו את הסביבה

לפני שאתם רצים לקנות את הדירה החלומית שלכם, חשוב מאוד להכיר את שוק הנדל"ן של קייב כדי למצוא את הנכס המתאים ביותר לכם. חשוב להגיע למקום, להכיר את השכונה ולהבין את סדר גודל המחירים באזור. יש לדעת כיצד להתמקח, וכן איך להגן על עצמכם בתהליך. כמובן, הסתייעות בעורכי דין או בחברות המבינות בתחום ובעולם הנדלן האוקראיני יכולה לעזור לכם מאוד. 

 

כך או כך, אין ספק שקייב היא יעד מדהים בשוק הנדלן העולמי עם פוטנציאל מסחרר. כדאי לתפוס את ההזדמנות הזו בשתי ידיים ובמהרה, לפני שהמחירים מרקיעים שחקים והשוק מאבד את האטרקטיביות שלו. 

 

Apartments-for-sale-in-Kiev-f
יעד הנדל"ן הבא של הישראלים: דירות למכירה בקייב זה ידוע שהשקעות הנדל"ן האמתיות והמשתלמות ביותר הן אלו שנמצאות מעבר לים, בדגש על מקומות מתפתחים. בערים...

מחפשים השקעות נדל"ן בקייב ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם עם הצעה!

לחצ/י כאן למעבר לטיסות סודיות לקייב

פרויקטים בשיווק בקייב:

מרכז עסקים LINER
מתחם מגורים 4U
אל תפספסו!
מתחם מגורים Aquamarine
מגורי יוקרה HHOUSE

מחפשים פרויקטים בקייב?​

יש לנו מספר פרויקטים מעניינים