מוזיאונים בקייב

קייב היא עיר שמוצפת במוזיאונים מרתקים וחדשניים בכל התחומים – אומנות, היסטוריה, מלחמות, אסונות ואפילו אסלות(!). אם אתם מבקרים בקייב בקרוב וצריכים לבחור מתוך כל המבחר הרב של מוזיאונים שמחכים לכם בבירה, ניסינו לעשות לכם את העבודה קלה יותר וליקטנו שישה מהמוזיאונים בקייב שאנחנו חושבים שהם המוצלחים ביותר. מזהירים – הבחירה לא פשוטה! 

המוזיאון הלאומי להיסטוריה של אוקראינה

אוקראינה היא מדינה עם היסטוריה ארוכה מאוד – והמוזיאון הזה מוכיח את זה. המוזיאון מציג את ההתפתחות על אדמת אוקראינה לאורך השנים, מהעת העתיקה ועד היום. חלק מיוחד במוזיאון הוא תצוגת הולוגרמות, 30 הולוגרמות המציגות את היסטוריית 8,0000 השנים של אוקראינה. כמו כן, ניתן למצוא במוזיאון אוספים ארכיאולוגיים, פריטים אתנוגרפיים, כלי נשק עתיקים ועוד.

מוזיאון ההיסטוריה של קייב

וגם קייב עצמה היא עיר עם היסטוריה ארוכה מאוד שעברה הרבה מאוד. המוזיאון הזה מציג את ההיסטוריה הזו מתחילתה, עם הרבה פריטים יקרי ערך. מדובר על המוזיאון הראשי של הבירה, ובהגיעכם אליו תוכלו לצלול עמוק להיסטוריה של העיר. המוזיאון אינטראקטיבי ומצויד בטכנולוגיה חדשנית וטבלטים שיעזרו לכם לנווט במוזיאון גם באנגלית.

המוזיאון הלאומי להיסטוריה של אוקראינה במלחמת העולם השנייה

מוזיאון מלחמת העולם השנייה הוא מוזיאון שממש שווה לקפוץ אליו, בעיקר אם יש לכם עניין במלחמת העולם השנייה. המוזיאון הזה מורכב מחלק חיצוני ומחלק פנימי, ועוסק בין היתר בתרומה של אוקראינה לניצחון על הנאצים. במוזיאון כ-400,000 מייצגים(!), ביניהם מסמכים, פריטים אישיים, כלי נשק, תמונות, מכתבים, יומנים, ציוד צבאי ועוד. המוזיאון נמצא ליד פסל "אם המולדת", פסל מרשים בגובה 63 מטר.

מוזיאונים בקייב

מוזיאון צ'רנוביל

מוזיאון צ'רנוביל הוא מוזיאון שיותיר אתכם קצת מעורערים, שכן הוא מוזיאון קשה ועוצמתי, אך ללא ספק שווה ביקור. המוזיאון עוסק בתאונה הגרעינית בצ'רנוביל, ומציג מידע ופריטים על התאונה וההשפעה שלה על צ'רנוביל. בין היתר מציג המוזיאון תמונות של הימים לאחר האסון, את הגורמים לאסון, את ההשפעות של האסון על האזרחים שגרו בסביבת האתר ועוד. שווה מאוד ביקור.

מוזיאון האסלות

אם אתם מגיעים עם ילדים, שווה להגיע למוזיאון הייחודי מאוד מאוד הזה – מוזיאון ההיסטוריה של האסלות! אם שאלתם את עצמכם פעם איפה עשו פיפי בעת העתיקה, במוזיאון הזה תמצאו את כל התשובות עם לא פחות מ-3,000 פריטים הקשורים לחדרי שירותים. המוזיאון יוביל אתכם דרך כל ההיסטוריה ודרך כל השינויים שאסלות עברו לאורך השנים – מהסיר הויקטוריאני העתיק ועד החידושים היפנים בתחום האסלות. אין ספק שמדובר על חוויה מעניינת!

מוזיאון ההנצחה הלאומי לקורבנות הולודומור

עוד מוזיאון שכנראה יערער אתכם הוא מוזיאון ההנצחה הלאומי לקורבנות הולדומור, רעב המוני שהתרחש באוקראינה בשנות השלושים. הולדומר נחשב לאסון הלאומי הגדול ביותר של אוקראינה המודרנית, שלפי ההערכות הביא למותם של בין 3-10 מיליון אוקראינים. המוזיאון מציג את היסטוריית רצח העם באוקראינה שהונהגה על ידי המפלגה הקומוניסטית בברית המועצות לשעבר, ואת ההשלכות של הרעב הגדול.

  • בקרו באתר הרשמי לפרטים נוספים: http://memorialholodomor.org.ua/

אל 6 המוזיאונים בקייב שהצגנו לכם פה מצטרפים גם מוזיאון התעופה, מוזיאון האמנות, מוזיאון המים ועוד ועוד. אם אתם אנשי מוזיאונים, בקייב לא יהיה לכם משעמם!

תוכן עניינים

מחפשים מדריך בקייב?

השאירו פרטים ונחזור אליכם עם הצעה!

ביטוח נסיעות לקייב, אוקראינה
קייב, בירת אוקראינה, היא עיר שמשלבת בין העתיק לחדש בצורה מרהיבה. מקדשי העיר העתיקה והארכיטקטורה הסובייטית, דרך הפארקים הירוקים ועד לחיי הלילה התוססים והקהילה האמנותית...